Apple’dan İki Yeni Elma iPhone 6S ve iPhone 6S Plus

0

Apple yeni oyuncağı iPhone6 ya yeni nesil iki kardeş getirdi. Serinin ilk versiyonları iPhone 6 ve 6 Plus yerini 6S ve 6S Plus modellerine bıraktı. Güncellenen özellikleri dünyanızı ne kadar değiştirir bilinmez ama yenilikler oldukça dikkatinizi çekecek gibi görünüyor.

Dünyanın en popüler telefonlarını üreten Apple, daha ne sunacak bilinmez. Örneğin yeni nesil iPad Pro ile yeni kalem teknolojisi bunlardan sadece birkaçı.

Bu arada iPhone 6S ve 6S Plus özelliklerini irdeleyelim.

colorsArka kamerası 12 megapixel gibi iyi bir çözünürlüğe sahip olan yeni nesil iPhone, 4K video çekebilme özelliği ile ön plana çıkarken daha parlak ve yeni pixel teknolojisi sayesinde detaylı görüntüler izlemeniz muhtemel bir LCD ile donatılmış. Apple rakipleri bu konuda birazcık daha cüretkar aslında. Sony özellikle Xperia Z5 Premium modeli ile ciddi bir rakip olduğunu göstermişti.

4kvideo

iPhone 6S ile 5MP çözünürlüğe sahip daha iyi bir ön kamera. Self timer özelliği ile selfie çekimlerinizde bir hareket yapmanıza gerek kalmadan işlemi başlatabiliyorsunuz.

retina_flash_large

features

6S ve 6S Plus ile 3D Touch özelliği sayesinde daha hassas dokunabilirsiniz. A9 işlemciye sahip yeni modeller daha hassas bir teknoloji kullanırken sizi yormuyor.

appleiphone6s

iPhone 6S ve 6S Plus altın, gümüş, gri renklerde piyasaya sunulacak.

iPhone 6S ve 6S Plus Fiyatları

  • iPhone 6S 16gb iki yıllık sözleşme ile 199$
  • iPhone 6S Plus 16gb yine iki yıl sözleşme ile 299$
  • iPhone 6S 128gb sözleşme ile 399$
  • iPhone 6S Plus 128gb sözleşme ile 499$

Türkiye fiyatları ne olur gerçekten bilemiyoruz ama tahmini rakamların 2800,00TL civarında 16gb modeli ile başlaması ve 6S Plus modelinin de 3250,00TL gibi bir değer bulması bekleniyor. 128gb olan modellerin ise 4bin TL seviyesini bulması muhtemel.

Share.

Leave A Reply