Bang & Olufsen BeoPlay H7 İncelemesi ve Teknik Özellikleri

0

Bang & Olufsen BeoPlay H7 incelemesi ile karşınızdayız. Bang & Olufsen BeoPlay H7 teknik özellikleri ile size ne gibi bir artı katacak birlikte inceleyelim. Öncelikle bu markayı duymamış olanlarınız olabilir ama hiçte öyle yeni bir firma değiller ve hakkında biraz bilgi vermek gerekirse Bang & Olufsen, yüksek kalite ses ürünleri, televizyonlar ve telefonlar üreten bir Danimarkalı şirket. 17 Kasım 1925 yılında Peter Bang ve Svend Olufsen tarafından kuruldu. Soy isimlerinden anlaşılacağı gibi firma ismini Peter Bang ve Svend Olufsen kişilerinden alıyor.  En son 2014 yılında araştırılan verilere göre 2050 adet çalışanı bulunan bir firma. Şimdi H7 kulaklık incelemesine bir göz atalım. Cenere Grey ve Natural olmak üzere iki modeli bulunuyor. Bang & Olufsen BeoPlay H7 fiyatı ile performansını çok iyi dengeliyor. Şimdi H7 kulaklık incelemesine bir göz atalım.

BeoPlay H7 özellikleri bakımından kullanıcı dostu olması ile tanınan bir kulaklık. Kulaklığın tasarımcısı Jakop Wagner. Oldukça şık ve sade bir şekilde kulaklık tasarımı sergilenmiş. Model olarak BeoPlay H6 ile H8 arasında konumlanmış olan H7 modelinin bir önceki modeline göre en büyük farkının kablosuz kulaklık olduğu görülüyor. BeoPlay H6 modelinde kulaklık kablolu idi.

Tasarım

Kulaklıktaki sürücü kısmını kaplayan bölümü kulağınıza rahatça oturuyor ve saatlerce kullanım imkanı sağlıyor. Üzerinde deri kaplı hafızalı sünger kullanılmış. 208gr ağırlığındaki hafifliği ile gönüllerde taht kuruyor. Kafabandı olarak lanse edilen bölümde gerçek deri ile dikişli bir biçimde sarılmış. Ve daha rahat olsun diye ekstra yastıklı bir şekilde baş ağrıtmayan süngerli kumaşlar ile kaplanmış. Kulaklık boyunu çok hassas bir şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Burada kullanılan malzeme hiçbir şekilde plastik olmadan anodize alüminyum ile üretilmiş. Bu sayede daha sağlam bir kafabandı oluşturulmuş

Teknolojik Özellikleri, Batarya Süresi ve Kullanım Kolaylıkları

İçerisindeki 770 mAh bataryası sayesinde tam 20 saatlik bir kablosuz kulaklık performansı sunuyor. Tam biçimde dolabilmesi adına şarj süresi ortalama olarak 2.5 saat. İçindeki şarj edilebilir bataryası sayesinde isterseniz yeni bir batarya ekleyerek performansını 2 kata (2 x 20 saat) çıkartabiliyorsunuz. Pil makinenin içinde olsa da olmasa da kutu içinden çıkan kendi 3.5mm girişli kabloyu takarak bir anda H6 gibi kablolu bir kulaklık haline dönüştürebiliyorsunuz. Bunların dışında sağ taraftaki kulaklığın dış tarafı tamamı ile dokunmatik. Üzerindeki mikrofonu kullanarak çağrı cevaplama, çağrı bitirme, yeniden arama, sesi kısıp yükseltme, bir sonraki ya da  bir önceki şarkıya geçme fonksiyonlarını çeşitli hareketler ile sağlayabiliyorsunuz. Ses bağlantısı Bluetooth  4.2 ile gerçekleşiyor ve kopma sorunu yok.

Ses Performansı

Tüm samimiyetim ile  söylemek gerekirse tek kelime ile muhteşem bir ses sunuyor. BeoPlay H7’ de 40mm elektro dinamik sürücü bulunuyor. Bu sürücü sayesinde en üst düzey ses kalitesi vadeden kulaklığın frekans tepki aralığı 20-22,000Hz. Bu da ortalama olarak kulaklıklık standart bir frekans aralığında. Bass, trebble ve mid performansı ortalama ve dengede. Ses olarak oldukça berrak ve kristal bir tını veriyor. En yüksek seste bile tüm detayları rahatlıkla ayırt edebiliyorsunuz. Db değeri ise 102. Yani ses seviyesi olarak standart bir kulaklık yüksekliği sunuyor. Bu sayede hem etrafınızda bulunan kişileri hemde kulağınızı rahatsız etmemiş oluyorsunuz. Akıllı telefonlarınızla uyumlu olan uygun programını indirdiğiniz zaman equlaizer (Bass,Mid,Trebble) ayarını yaparak farklı tonlar almanızı sağlayabilirsiniz.

Bas, Mid, Tiz nedir?

Bas: Düşük frekansları ifade eder, genelde 20 hz dan bşlayıp 400 hz lara kadar yükselir.

Mid: Müziğin ve kulaklıkların kalbidir. Ne kadar net olursa ve ne kadar detaylı olurs o kadar iyidir.

Tiz: Yüksek frekansları daha doğrusu üst sesleri ifade eder. Mid’in artık olay benden çıktığı noktaları idare eder. İnsan kulağının en zorlandığı kısımdır. Duyabileceğimiz son frekansa kadar yükselir.

Bang & Olufsen BeoPlay H7 Teknik Özellikleri

 • Gürültü Engelleme YOK
 • Hassasiyet 102 dB
 • En Düşük Frekans 20 Hz
 • En Yüksek Frekans 000 Hz
 • Hoparlör Çapı 40mm
 • Empedans 20 OHM
 • HD Ses Kalitesi Var
 • Bağlantı Tipi Kablosuz
 • Kablosuz Türü Bluetooth
 • Kablolu ve Kablosuz Kullanım İmkanı Var
 • Kullanım mesafesi 10 Metre
 • Şarj Tipi USB
 • Şarj Süresi 5 Saat
 • Kullanım Süresi Maximum 20 saat

Bang & Olufsen BeoPlay H7 Kutu İçeriği

Bang Olufsen BeoPlay H7

Batarya

Audio Kablo (1.2m)

Update ve şarj kablosu (0.25cm)

Başlangıç Kılavuzları

Share.

Leave A Reply