BOYA BY-M1 Kablolu Mikrofon İncelemesi

0

Sosyal medyadan dolayı artık hayatımızın büyük bir bölümünde yer alan video bölümü gelişmeye başladı. Hal böyle olunca karşı tarafa sesi kaliteli bir şekilde ulaştırmak önemli bir yer aldı. Burada devreye aslında aşina olduğumuz ama pek kullanmadığımız bir ürün giriyor; mikrofon.

Mikrofon kablolu ve kablosuz yöntemlerle ikiye ayrılmaktadır. Kısaca özetlersek sesin doğru bir şekilde karşı tarafa iletmesi için ve ana sesi diğer istemediğimiz dış seslerden ayırmak (röportajda kullanılan mikrofonlar gibi) amacıyla kullanılan ileti aracıdır. “Uygun fiyatlı olsun ama çok kaliteli olsun” tarzındaki ürünleri almak her zaman hepimizin isteği ve yegane görevidir. Mikrofon konusunda bu tarz bir ürün arıyorsanız tam buradasınız. Ürünün adı Boya BY-M1. Kablolu yaka mikrofonudur kendisi. Fiyatına göre alabileceğiniz en kaliteli kablolu yaka mikrofonu. Kısaca özelliklerini ve kutu içeriğini irdelersek…

  • 6 Metre kablo uzunluğu
  • 3.5mm jack girişi
  • Sadece 133gr ağırlık
  • Yaka tipi özelliği
  • Telefon, Osmo, Action Cam, tablet, ses kayıt cihazı ve DSLR makine uyumluluğu

201509251857589483

Kutu içeriği;
– 1 x BY-M1 Mikrofon
– 1 x Yaka klips
– 1 x 1/4″ Adaptör
– 1 x Mikrofon Süngeri
– 1 x LR44 Pil

Kullanım Alanı: Röportaj, Müzik enstürmanları ve vokal kaydı, aksiyon kayıtları (GoPro, Sony, Ricoh vs)

6 metrelik uzunluğu ile iPhone, DSLR gibi kayıt cihazları ile geniş bir alanda rahatça çekim sağlayabilirsiniz. Kutu içeriğinde bulunan jack sayesinde 1/4″ jack girişi olan cihazlara takabilmenize olanak tanıyan Boya BY-M1, yaka klipsine bağlanarak sağlam ve kaymayan bir yapıya sahip oluyor.

maxresdefault

Ağırlığı ile sizi sıkmayan ve rahatça çalışabileceğiniz bir duruşu var. Kutu içinden çıkan bir diğer aparat olan mikrofon süngeri rüzgarlı ortamlarda dıştaki sesleri kesmek için kullanılıyor. LR44 pil ile çalışma imkanı bulunan bu mikrofonda uzun süre pil eksikliği hissetmeyeceksiniz.

p0015231_new_com2

Kullanım kolaylığı ile çok basit şekilde kuruyorsunuz. Metal dış kaplaması olduğu için herhangi bir çarpma vurma durumunda pil konulan bölge bir sorun yaşatmıyor. Üzerinde DSLR kamera ve telefonda kullanılması için bir switch mekanizması var OFF konumunda telefon, ON konumunda ise DSLR tarzı makinelerde kullanmanızın seçeneğini size sunuyor. Satış fiyatı şu an için sadece 99 Türk Lirası olan Boya BY-M1‘ in fiyat performans ve malzeme kalitesi olarak 10/10 puan alarak kullanıcılarını sevindiriyor. Son olarak bu yazımızı bir video kayıdı ile bitirelim.

Share.

About Author

Leave A Reply