Canon EF 135mm f/2L IS USM Lens Dedikoduları

0

Canon EF 135mm f/2L USM lens hakkında hepimizin iyi ya da kötü, hatta genelde iyi, bir fikri, bir fotoğraf çekmişliği vardır. Özellikle Canon ile portre fotoğrafı çekenlerin sıkça adını duyduğu lensin keskinliği, hızı ve bokehleri mükemmel diyebiliriz. Evet, benim gibi daha geniş açıda portre çekmeniz bu lens ile zor. Hele ki crop bir makinede 215mm gibi bir değere geliyor ki bu da portre çekmek için çok geniş alanlara ihtiyaç var demektir. Canon 85mm odağındaki lensini güncelledikten sonra sırasıyla eski lenslerine de dokunuşlar atması bekleniyor. Bunlardan bir diğeri geçende yazısını yazdığımız EF 50mm f/1.4L IS USM Lensti. Sıra şimdi 135mm hakkındaki dedikodulara.

Geçtiğimiz hafta içerisinde adını sıkça duyduğumuz yeni bir Canon 135mm lens mi geliyor sorusunun cevabını elbette Canon japonya çalışanı olmadığım için veremiyorum. Ama bir söylenti çıktıysa bu genelde doğru sonuçlanıyor, er ya da geç… Canon’un bu açıda bir lens güncellemesine gerek var mı tartışılır ama 135mm ile elde çekim yapmak çok da kolay olmasa gerek ki üzerinde IS olan bir lens düşünülüyor. Optik performansı da elbette artırılacaktır yalnız ilk dokunuş IS-Titreşim engelleyici de olacaktır.  2018’in ilk yarısında hatta ilk çeyreğinde duyurulması beklenen lens, özellikle portre sevenleri heyecanlandırmaya başladı bile. Sigma’nın 135mm f/1.8 lensinin geri planda kalması, Canon EF 135mm’nin her daim sevilen lenslerden olması, bu odakta bir lensin güncellenmesini gerektirir diye düşünüyorum. Zaman ne gösterecek bilinmez; ama yeni bir lens çıkacaksa da buna kimse hayır demez.

Gelecek haberlere göre Fotopazar blog sayfamızdan bizi takibe devam edin. Özellikle Canon 2018’e girmeden önce bizi heyecanlandırmayı başardı. Bakalım daha neler göreceğiz.

Tüm Canon fotoğraf makinesi modelleri için de ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Share.

Leave A Reply