Canon EF 70-200mm f/2.8L IS III USM – 8 Yıl Aradan Sonra Güncellenecek mi?

0

Canon’un hatta ve hatta tüm Dünya’da kabul görmüş kalitesiyle EF 70-200mm f/2.8L IS II USM Lens, önümüzdeki günlerde 3. Versiyonu le sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz zaman zarfında yani yaklaşık 8 yıldır ses seda çıkarmayan efsane lensin güncellenen diğer Canon lensleri gibi bir devam filmi çekilmesi olası. Resmi olarak bir açıklama olmasa da Canon’un bu lense dokunurken bir kere daha düşünmesi lazım. Zira keskinliği ve kalitesiyle bilinen en iyi 70-200 lens olan model özellikle portre ve moda fotoğrafçılarının tercihi. Taşıması biraz zor olsa da (yaklaşık 1.7kg) heybetinin altında bir dağ yatırıyor.

Yeni gelebilek lenste çok fazla değişiklik beklenmese de güncellemede kontrast ve renkleri etkileyen ekstra  kaplamaların olacağı kesin. 16-35mm lensinde de bunu yapmıştı zaten.

Bu arada unutmadan IS olan bir 24-70mm lens söylentisi yok ama bunu da biz tekrardan alevlendirelim. Zira Tamron ve Sigma’nn bu alanda ileriki seviyelere kendilerini taşıması Canon için bir hamle yapma imkanı. Zaten ikinci versiyon çıktığında nerede bunun IS’si demişti herkes. Ama yine de o kaliteye erişebilmek için yetersiz kalmış ve yenilikler ile anca yakalayabilmişlerdi. Eğer Canon yakın zamanda bir güncelleme yapacaksa ilk önce EF 24-70mm f/2.8L IS Lens ve EF 70-200mm f/2.8L IS III Lensi ile başlamalı.

Zaman geçtikçe yeni haberlerle karşınızda olacağız.

Bizi takip etmeyi unutmayın. 😉

 Tüm Canon fotoğraf makinesi modellerimiz için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz;

https://www.fotopazar.com/canon-dslr-fotograf-makineleri

Share.

Leave A Reply