Canon EOS M50 4K Aynasız Fotoğraf Makinesi İncelemesi

0

Canon EOS M50 fotoğraf makinesi ile karşınızdayız. Yenilenen özellikleri ile EOS M serisinin son üyesi olan EOS M50, özellikle hafif ve hızlı makine taşımayı sevenler ve video konusunda seviyeyi yukarı çekmek isteyenler için tasarlandı. 4K video ve DIGIC 8 görüntü İşlemci ile rakiplerine göz dağı veren EOS M50 çok yakın zamanda Türkiye’de olması bekleniyor. Biz de ilk incelemesini yapalım ve özelliklerine bir göz atalım istedik. Gelin birlikte inceleyelim.24.1MP APS-C CMOS Sensör

Bu sensörü artık yakından tanımaya başladık. Yüksek çözünürlük ve şimdi 4K çekim ile sunulan bu sensör neler yapabiliyormuş çok yakın zamanda inceleyeceğiz. APS-C boyut, canon’un crop gövdelerinde kullandıkları ile aynı. Çözünürlük olarak büyük boy baskı imkanı sunan modelin en güzel yanlarından bir tanesi, WiFi, NFC ve Bluetooth ile canon yazıcılara bağlanıp baskı alabilmesi.

Yenilenen DIGIC 8 Görüntü İşlemci

Bu işlemcinin önceki versiyonlarını biliyor ve güveniyoruz. Özellikle yüksek ISO değerlerinde mükemmel işler çıkaran DIGIC 7’yi yenileyerek DIGIC 8 ile karşımıza çıkan EOS M50 ayrıca seri çekim konusunda da yenilikler sunuyor.

UHD 4K ve HD 720p120 Video Kaydı

4K video konusunda şu ana kadar 5D Mark IV dışında bir atılımı olmayan(video kameralar dışında) Canon, ilk defa bir crop gövdede, aynasız da olsa, 4K video eklemiş. Çok da iyi yapmış. Özellikle gelişen teknoloji ile 4K TV ‘lerin yaygınlaşması, monitörlerin artık bu seviyede çözünürlüğe geçtiğini görmemiz Canon’daki bu atılımı da bizim için sevindirici kılıyor. Slow motion konusunda da başarılı olduğuna inandığmız modelin 4K 30p, Full HD 60p ve HD 120p görüntü sunması ise her alanda profesyonel bir video kamera gibi beklentilerinizin ötesinde bir seçenek skalası sunuyor.

Dual Pixel CMOS AF ile EOS M50 Uyumu

Her modelde olduğu gibi Dual Pixel CMOS AF sistemi EOS M50 ile mükemmel bir uyum sergiliyor gibi görünüyor. Aynasız fotoğraf makinesi performansını EOS M100 ve EOS m5-M6 modellerinde gördüğümüz gibi bir performansı EOS M50 ile beklemek yanlış olmasa gerek. Videodaki netleme hızı birçok markadan çok daha iyi olan Canon’un bu performansı ile rakipleri ile aynı boyda yarışabileceğini söylüyor.

Canon EOS M50 Body Aynasız Fotoğraf Makinesi – LINK

Canon EOS M50 15-45mm Aynasız Fotoğraf Makinesi – LINK

Canon EOS M50 Tanıtım Videosu

Canon EOS M50 4K Video Testi

Canon EOS M50 İnceleme Videosu

Share.

Leave A Reply