Cep telefonu için En Uygun Fiyatlı Yaka Mikrofonları

0

Cep telefonu için yaka mikrofonu arıyorsunuz ve kafanız karışık ise uğramanız gereken doğru adres olan Fotopazar’ dasınız. Cep telefonu için mikrofon fiyatı nedir? Yaka mikrofonu nerede ve nasıl kullanılır? gibi sorularınız varsa ve kafanız karıştı ise bunun için yardımcı olacağız. Cep telefonu için mikrofon önerilerimizde bugün 3 seçeneği inceleyeceğiz.

 

 

Öncelikle inceleyeceğimiz modelleri fiyatına göre ucuzdan pahalıya doğru sıralayalım.

Boya BY-M1 Yaka Mikrofonu

Saramonic SR-LMX1 Yaka Mikrofonu

Rode Smartlav+ Yaka Mikrofonu

Yaka mikrofonu nedir, nerede ve nasıl kullanılır?

Yaka mikrofonları sokak röportajları, ürün tanıtım videoları, konuşmacının sesini ön plana çekmek için kullanılır. Yaka mikrofonu amacı almanın amacı için konuşmacının sesini net, arka plandaki sesleri ise en aza indirmek şeklinde açıklanabilir. Yani bir röportaj yaparken kablolu ya da kablosuz yaka mikrofonu kullanan kişinin sesi doğruca yayına giderken dış etkenlerdeki sesten dolayı herhangi bir sorun yaşamazlar. Ses doğruca konuşmacıdan gelir ve makinede işlenerek video üzerine senkron ile kaydedilir. Bir yaka mikrofonun verimli olabilmesi için adından anlaşılacağı gibi yakaya takılması gerekmektedir. Seslendirecek kişinin mikrofon ile arasındaki yaklaşık olan mesafe ortalama olarak 10-15 cm civarında olmalıdır.

 

 

Doğru ve temiz sesi alabilmek için yaka mikrofonun kalitesi burada ön plana çıkmaktadır. Tabi ki çoğu üründe olduğu gibi ne kadar çok verim almak isterseniz fiyatınız o kadar artacaktır. Bütçe meselesi burada ön plana çıkar. Bütçenize göre en iyisini almak sizin, en uygun modeli seçmek ise bizim görevimiz olacaktır. Bu husustan yola çıkarak size 3 tane yaka mikrofonu önerimiz olacak;

Boya BY-M1 Yaka Mikrofonu

Boya BY-M1 dünyanın her yerinde fiyatına göre en kaliteli ve en ucuz mikrofon olabilmesi adına çok uygun fiyattan pazarlamaya başladı. Bize geldiği ilk günden beri kalitesi konusunda destekçisiyiz. Hem telefonda hemde DSLR fotoğraf makinelerinde kullanılması açısından piyasadaki en uygun fiyatlı ürün. Tek pille çalışır, 6 metre kablo uzunluğu vardır ve kutusunun içinde deri taşıma çantası ile gelir. Dip sesi en aza indirecek derecede kaliteli ve bir o kadar konuşmacı sesinde yüksektir. Bu yaka mikrofonunu satın almak istiyorsanız buraya tıklayınız.

 

 

Saramonic SR-LMX1 Yaka Mikrofonu

Saramonic SR-LMX1 yaka mikrofonu Boya modeline göre biraz daha kaliteli ve arka detay sesini daha az duyabileceğiniz bir modeldir. Yani derin detay sesi daha az gelir ama konuşmacının sesi daha kısık olacaktır. Burada mikrofonun yapısal olarak kalitesi + malzemenin metal yapıdan oluşması ve sinyal kalitesinin yükselmesi için 1.2 metre olan mikrofon kablosunun etkisi büyüktür. Dip ses yaratmaz, fiyatı ise ortalama olarak Boya‘ dan 60 TL civarı daha yüksektir. Kablosu ek parça ile 6 metreye kadar uzanabilir, telefonlar için en ideal ve kaliteli yaka mikrofonlarından birisidir. Bu yaka mikrofonunu satın almak istiyorsanız buraya tıklayınız.

 

 

Rode Smartlav+ Yaka Mikrofonu

Rode Smartlav+ Yaka Mikrofonu bu modellere göre en pahalı ve en ünlü olanıdır. Saramonic ve Boya modellerine göre malzeme kalitesi daha iyidir. Dip sesini en az şekilde alır ve arkadan gelen sesleri en aza indirir ama konuşmacının sesini ise en kısık şekilde bu mikrofonda görürsünüz yani hem arkadaki hemde ön taraftaki sesi en temiz bir şekilde vermeye çalışır. Rode markasının daha önce çıkartmış olduğu “PLUS (+)” olmayan modeline göre yenisini çıkartmalarının nedeni dip ses sorunu idi, bu modelle bu sorunu aştılar. Mikrofon kablosunun boyu 1.2 metredir, 6 metreye kadar aparat ile uzatılabilir (aparat için buraya tıklayın). Ortalama fiyatı olarak Saramonic modeline göre 200 TL daha fazladır. Marka imajı açısından ve bilinirlik konusunda en öncü yaka mikrofonudur. Genel olarak bakarsak şu an için dünya üzerinde en çok satılan yaka mikrofonu modelidir. Bu yaka mikrofonunu satın almak istiyorsanız buraya tıklayınız.

 

Ürünlerle alakalı sorularınız için www.fotopazar.com adresimizde bulunan canlı destek ekibimizden iletişime geçebilirsiniz.

Share.

Leave A Reply