DJI Osmo Mobile 2 İncelemesi

0

Herkese merhaba. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile artan rekabet ve beraberinde gelen yeniliklerle çok sık karşılaşıyoruz. Fotoğrafçılık/kameramanlık konusunda karşımıza çıkan son yeniliklerden birisi DJI Osmo Mobile 2 Stabilizer oldu. Osmo Mobile 2‘ nin yenilikleri nedir? Osmo Mobile 2 fiyatı ne olacak? DJI Osmo Mobile 2 özellikleri nedir? sorularının cevaplarını aşağıda bulmaya çalışacağız.

 

 

DJI denince sektöre en hızlı giriş yaptığı cihazlardan olan drone akla geliyor. Birçok serisini çıkarttığı bu modellere ek hayatımıza telefonlar için ve kendi kamerasını barındıran modellerden OSMO, OSMO + ve OSMO Mobile stablizer ile giriş yapmıştı. Şimdi ise rekabetin getirdiği yeniliklerden dolayı DJI Osmo Mobile 2 ile sükse yapacağa benziyor. Kısaca incelemeye çalışırsak;

DJI OSMO Mobile 2′ nin kutu içeriği nedir?

  • DJI OSMO Mobile 2
  • Orjinal Sert Koruma Çantası
  • USB Kablo
  • Kullanım Klavuzu

Tilt ve roll motorları, mobil telefon tutacağı ve el tutacağı ile Osmo Mobile 2, bir önceki modeline oldukça benziyor. Osmo Mobile 2’ nin kotrol panelleri oldukça kolay hale geldi. Güç tuşu ayrıca tek dokunmayla takip ve kilit modları arasında geçiş yapmanızı sağlarken; çift tıkladığınızda gimbalı tekrar ilk konumuna gelmektedir. Ekstradan kalan batarya göstergesi de kullanıcılar için çok doğru bir hamle olmuş. Makinenin sol tarafında bulunan tuşlar sayesinde zoom in – zoom out yapma olanağınız bulunuyor. 485 gramlık ağırlığı sayesinde oldukça hafif bir gimbal. Ayrıca eski DJI Osmo Mobile modellerine ek olarak yatay kullanım dışında dik kullanım imkanı da gelmiş. Böylelikle rakiplerine nazaran eksik kalmış yönlerini tamamladılar.

 

Dahili Batarya ve Montaj Özellikleri

Osmo Mobile 2, içinde bulunan bütünleşik bataryası sayesinde 15 saate kadar kullanım süresi sunuyor. Bu süre eski Mobile’  a göre kat ve kat fazla. Batarya kapasitesinin artması çok önemli idi. Ayrıca ürün bir power bank gibi kullanılabiliyor.  Yani içinde bulunan akıllı bataryası sayesinde hem telefondaki biten şarjı  dolduruyor hemde gimbal enerjisi sağlıyor. Kutu içerisinde gelen USB kablo sayesinde power bank ve laptop gibi taşınabilir cihazlar ile Osmo Mobile 2‘ yi şarj etmek çok kolay. Bunların dışında eski uzatma çubukları, zorlaştırılan bağlantı aparatları tamamı ile kafadan silinerek standart tripod, monopod gibi vida girişlerine uyacak şekilde tasarlanmış.

DJI Osmo Mobile 2′ nin Yazılımsal Özellikleri Nelerdir?

Yeni gelen Osmo Mobile 2‘ nin içinde artık slow motion video, fotoğraflarda otomatik panorama, uzun pozlama, Hyperlapse,  portre modunda active track ve dolly zoom gibi özellikler var.

Hyperlapse

Bu özellik sayesinde yürürken sabit ve hızlandırılmış çekimleriniz artık daha kolay olacak. Titreşimi en aza indirmiş vaziyette akıl almaz videolara şahit olacaksınız.

Active Track

Bu özellik sayesinden takip modunu kullanabileceksiniz. APP sayesinde video esnasında iken işaretlediğiniz herhangi bir alan için cihazınız aktif olarak takip yapacaktır. Bu sayede hareket eden hiçbir anı kaçırmamış olacaksınız.

Timelapse

Bu özellik ile çektiğiniz videonun hızı değişecek. Aşağıdaki videoda örnek olduğu gibi bulutlar daha hızlı ve her türlü cisim normalden daha hızlı vaziyette ve estetikte görünecek.

Dolly Zoom

Artık Hollywood film efektlerinden Dolly Zoom’ u kullanabileceksiniz. Özneyi merkezde tutup hareket halinde ya da değilken zoom yaparak olaya farklı bir estetiklik getirmiş olacaksınız.

Sonuç olarak biz Osmo Mobile 2‘ yi çok beğendik. Sizde ürünü inceleyip satın almak isterseniz buraya tıklayarak ürünü sepete ekleyip sipariş verebilirsiniz.

Share.

Leave A Reply