Drone Savior – Drone Kurtarıcı

0

Düşünün ki bir drone kurtarılacak ve supermen ‘in yetişmesi gerekiyor. Drone Savior burada devreye giriyor. Drone düşmeden yakalıyor, her nerede olursa olsun. İşin şakası bir yana bu haber niteliğindeki yazıyı yazarken vay be dedim. Adam drone için utanmasa kanat takıp havada yakalayacak. Islanmaktan erinmeyip suya dalan bu adam son anda suya girmeden yakalayabiliyor.

Bildiğiniz gibi droneların tamamı bu tarz bir korumaya sahip değil. Güvenli bölgeler konusunda seçici olamayabiliyor. DJI’nın böyle bir çalışması var mıdır bilinmez; ama yapılsa iyi olur. Engel algılama sistemine sahip olan drone modelleri bu engelleri artık tüm yönüyle görebiliyor ve yol çizebiliyor. Güvenli bölgeler değil ama yasaklı bölgelerde uçmasına izin verilmeyen ve bir nevi görünmez bir duvar olan stratejik noktalarda engele takılmış gibi ilerleyemiyor.  Tabii ki her noktayı işaretlemek mümkün olmayınca bazen işin ucu kaçabiliyor. Suyun üzerine iniş yapmaması engellenemez belki çünkü suyu algılaması çok olası değil gibi. Yalnız basit bir hava yastığı gibi bir şey ile suya indiğinde zarar görmemesi sağlanabilir. Bunu suya batmayan süngerlerle zamanında yapanlar vardı.

Neyse. Bu drone kurtarıcısını tebrik ediyor, bir daha yaşamaması için sulak alanlardan uzaklaşmasını tavsiye ediyoruz. Kimsenin böyle bir sorun yaşamaması umuduyla.

Share.

Leave A Reply