Dünya’nın En Eski Gölünden(Baykal Gölü) İnanılmaz Fotoğraflar

0

Dünya’nın, en eski göllerinden biri olarak kabul edilen ve verdiği inanılmaz görüntü ile görenleri büyüleyen Baikal Lake, nam-ı değer Baykal Gölü birçok tarih sahnesinde de yerini almış bir göldür. Gölün, Yaklaşık olarak 1600m civarında bir derinliğe sahip olası onu derin göller arasında ön sıralara taşısa da temel özelliği yaklaşık 20 metre kalınlığındaki bir buz tabakası ile kaplanmış olması olarak görülebilir.

Tarih kitaplarından tanıdığımız bu buz gölü içerisinde canlılar yaşasa da soğukta nasıl bir yaşam sürdükleri merak konusu. 10-30km’lik derin çatlakların yer aldığı ve zaman zaman bu çatlakların farklı yerlerde de oluştuğunu; bunun da gölde yaşayan organizmaları ve canlılığı desteklediği biliniyor.

Göl, yılın her günü ziyaretçilerini ağırlıyor ve bunlar arasında bilim adamlarından, sporculara, fotoğrafçılardan gezginlere kadar farklı tipte ziyaretçi yer alıyor. Özellikle bu kadar kalın bir bu tabakasının bu denli net görüntüler verebilmesi ise fotoğrafçıları şanslı kılıyor diyebiliriz. Göl üzerinde araçla, kızakla, patenle ya da yürüyerek dolaşabilir hatta bazı ziyaretçiler gibi çadırda kalabilirsiniz.

Share.

Leave A Reply