GoPro Fusion 5.2K 360° Aksiyon Kamera İncelemesi

2

GoPro Fusion 360° kamera ile doğrudan 360° kayıt yapabilen ilk kamerasını duyurmuştu. İlk başlarda böyle bir şeyi öngörmeyen ve çıkacağından şüphe edenler olmasına rağmen GoPro bu ürününü de pazara sunmaya hazırlanıyor. HERO6 Black ile birlikte duyurulan ve 5.2K çözünürlükte 30fps kayıt yapabilen sistem iki adet kameradan oluşuyor ve görüntüleri 360° olarak kullanıcısına sunuyor. GoPro’ların temel özelliği olan su geçirmeme özelliği sayesinde klasik 360° kameralardan kendini ayırıyor. Şimdi gelin birlikte GoPro’nun bu muhteşem 360° kamerasını inceleyelim.

360° kameraların çıkış tarihleri çok öncelere dayanmıyor. Panoramik çekimler 360° çekimlerin atası olarak görülebilir. 360° çekimlerde ilk olarak sanal turları gösterebiliriz. Herhangi bir mekanın içerisini, sanki içerideymişsiniz gibi size bilgisayar ekranında sunan sanal turlar ülkemizde de ilk başlarda tarihi mekanlarda kullanılırken şimdilerde sokaklarda gezebileceğimiz uygulamalara kadar ilerledi. Her an her dakika kayıt altında olan Dünya’nın her yerinde artık 360° kameralarla izlendiğini söyleyebiliriz.

GoPro markasından önce bunu tek bir kamera ile yapan farklı markalar olsa da GoPro’nun yapması bir hayli gecikti diyebiliriz. Ama bu gecikmeye deymiş demek yanlış olmaz.

12 megapiksel fotoğraf çözünürlüğüne sahip GoPro HERO6’dan daha iyi bir çözünürlükle 18MP fotoğrf üretebilen GoPro Fusion, 360° görüntüyü isterseniz 3 boyutlu değil iki boyutlu ortamda da görüntüleyebiliyorsunuz. 360° panoramik bir görüntü ortaya çıkaran bu sistem dışında VR ile net şekilde görüntüleyebilirsiniz.

GoPro’nun tüm aksesuarlarını kullanabilen GoPro Fusion bu konuda da aksesuar desteğini kullanıcılarından esirgememiş. Dahili WiFi ile görüntüleri anında indirip düzenleyebileceğiniz gibi buradan izleyerek de videoları çekebilirsiniz. Bu arada 5 metre su altına girebilen GoPro Fusion, sesli komut ile çalışabiliyor ve herhangi bir kumandaya gerek duymuyor. Bu da sörf yaparken telefondan veya kumanda ile çekim yapmadan kontrol edebileceğiniz anlamına geliyor. Şu anda yurtdışında $700 fiyat bandından satışa çıkarılan modelin Türkiye’ye ne zaman geleceği konusunda net bir bilgi yok. Ama fiyatı konusunda 3299₺ civarına gelmesi beklenebilir. Rakiplerinden daha ergonomik olmasına, su geçirmemesine rağmen fiyatın yüksek olması ise GoPro kalitesine bağlanabilir.

GoPro Fusion Tanıtım Fotoğrafları

GoPro Fusion Videoları

GoPro Fusion İle Çekilmiş Fotoğraflar

 

 

 

Diğer incelemelerimiz için bizi blog ana sayfamızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Puanlama

9.0 Çok İyi

Sonuç olarak GoPro Fusion, 360° kameralar arasında kendisine iyi bir yer bulacak gibi görünüyor. Su altında da üstünde de kullanıcıları mevcut. Fotopazar.com önerileri arasında saece aksiyon sahnelerinde değil fotoğraf çekimlerinde emlak fotoğrafçılarında, video çekimlerinde ise iç mekan video ve moda çekimleri dahil olmak üzere birçok farklı şekilde kullanılabilir. Özellikle emlak sektöründe satın alacağınız veya kiralayacağınız evi bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan detaylıca görebilmeniz için kullanılabileceğini, muadil markalarla bu işi yapanlar olduğunu ve tavsiye de ettiğimizi biliyoruz. İşin özeti her alanda kullanabilirsiniz.

  • Tasarım 9
  • Fiyat 8
  • Video Performansı 9
  • Aksesuar Çeşitliliği 10
  • Uygulama 9
  • User Ratings (0 Votes) 0
Share.

2 yorum

    • amaç 360 video çekmek ise tabii ki öneririz. Benzer ürünler; Kodak, Ricoh ve Xiaomi’de var ama şu an için en kalitelileri GoPro ve Kodak’ın modelleri görünüyor.

Leave A Reply