Havada Durabilen Bulut Hoparlör İncelemesi

1

Havada Durabilen Bulut Hoparlör İncelemesi ”Making Weather”

Kablosuz hoparlör teknolojisi uzun zamandır aşina olduğumuz bir buluş. Zaman geçtikçe bu teknoloji içerisinde  yer alan diğer buluşlar şekil değiştirerek hayatımızda yer almaya devam ediyorlar. Ancak bu kez kısa incelemesini yapacağımız bu kablosuz hoparlör diğer buluşlara hiç benzemiyor. Bu ilginç ve bir o kadarda dikkat çeken dizaynın tasarımcısı Richard Clarkson’ın ilk buluşu olmamasına rağmen son buluşuda değil aslına bakarsanız. Buna  daha sonra değineceğiz ancak şimdi dilerseniz bu ilginç buluş ve tasarımın detaylarına bir göz atalım.

richard clarkson

Manyetik yapıdaki iki kısımdan oluşan cihazın birbirlerine ters dalga oluşturma prensibine dayalı olan sistem oldukça hoş bir görüntüye sahip. İçerisinde bulunan led ışıklar sayesinde farklı renk ve ışık kombinasyonlarına da sahip olan hoparlörün ses kalitesi de oldukça başarılı diyebileceğimiz türden.

richard clarkson

Altında bulunan tabanın yerleşik düzende elektrik kaynağına ihtiyaç duyarken, üst taraftaki bulut şeklinde bulunan hoparlör kısmı taşınabilir yapıda ve şarj edilebilir bir sisteme sahip. Halen tasarım aşamasında olan hoparlörün başka ne gibi teknik özelliklere ve ne kadar çalışma süresinin olacağı şuan için bilinmesede, tasarım olarak bizlerin takdirini kazandığını söyleyebiliriz.

Share.

About Author

1 Yorum

Leave A Reply