Olympus 10×50 Trooper DPS I Dürbün İncelemesi ve Teknik Özellikleri

0

Merhaba.

Şimdi sizler ile birlikte Olympus 10×50 Trooper DPS I dürbün incelemesine koyulacağız. Olympus 10×50 Trooper DPS I fiyatı nedir? Olympus 10×50 Trooper DPS I teknik özellikleri nedir? gibi soruların cevabını aşağıda bulacağız. Fotopazar ailesi olarak sizin için bu özel ve uygun fiyatlı dürbünü incelemeye koyulduk.

Günümüzde fotoğraf makinelerinin, video kameralarının dışında avcılık, extreme sporlar için çeşitli aksesuar ve ekipmanlar kullanılmaktadır. Aksiyon ya da su sporları için action cam nasıl bir ihtiyaç ise, avcılık için ise dürbün şart hale gelmiştir. Gerek kalite gerek ise açı bakımından ihtiyacınızı karşılayabilecek olan uygun fiyatlı bir dürbün arayışınız var ise Olympus 10×50 Trooper DPS I tam sizin için seçilmiş bir ürün. Öncelikle genel dürbün özelliklerinden bahsetmemiz gerekir ise;

 • Geniş Açı görüş alanı
 • Maksimum aydınlık resim ve kontrast için tamamen multi kaplamalı lensler
 • Darbe emici lastik dış kaplama
 • Keskin görüntüler için özel üretilmiş cam sistemi
 • Geniş göz ayarı ve açısı

Dürbünün işçiliğinden bahsetmek gerekir ise pahalı olan dürbünler ile yarışır vaziyette. Optik çok kaliteli. Malzeme ve kaplamaları ise çok sağlam olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Ürün içinden taşıma kılıfı, ön arka cam kapakları ve askısı çıkıyor. Kafasına dürbün nedir ya da 10×50 nedir diye takılanlar için ise kısa bir bilgi aktarımı yapalım.

Dürbün, tek mercekli teleskoplara göre gelişmiş bir derinlik ve mesafe hissi sağlamak için her biri kullanıcının tek gözüne gelecek şekilde yerleştirilmiş, aynı noktayı göstermek üzere yan yana konumlandırılmış, alan derinliğini bir hayli ön plana çıkartan iki adet teleskoptan oluşan bir optik araçtır. Gerek yeryüzü, gerekse gökyüzündeki objelerin gözlemlenmesinde faydalanılan dürbün, taşınabilir ve hafif oluşuyla kendisine bir çok kullanım alanı bulmaktadır. Seyahatlerinizde, tatillerde kullanabilmek amacı ile güzel bir gözlem aracıdır. Dürbün konusunu genel olarak anladıysak çarpan olayına değinmenin zamanı gelmiş demektir. Dürbün alırken 10×50, 7×42, 10×42 gibi karşımıza çıkacak olan bu ifadeler, iki önemli parametreyi ifade eder: ilk rakam büyütme gücünü, ikinci rakam ise objektif açıklığını belirtmek için kullanılır. Örneğin 10×50 bir dürbün, 10 kat büyütme gücüne, 50mm objektif açıklığına sahip demektir. Zoom dürbünlerde ise 8-18×42, 8 kat büyütmeden 18 kat büyütmeye kadar zoom yapma olanağı var anlamına gelmektedir. Bu durum ise 8/18 kat yaklaştırmada 1000 metre / 125 metre – 1000 metre / 55 metre oranı olacaktır. Uzmanlar genel olarak 20 kat ve üstü yaklaştıran dürbünler için titreşimleri önlemek amacı ile tripod kullanılmasını tavsiye etmektedirler.

Olympus 10×50 Trooper DPS I Teknik Özellikleri

 • 10x büyütme
 • Dayanıklı, yüksek kaliteli, güvenli sap ve lastik tabaka ile
 • Gözleri zararlı güneş ışıklarına karşı korumak için UV koruma
 • Hızlı hareket eden konular için geniş açılı görüş alanı
 • Asferik optikler istenilen şekle konulabilir ve bozulma olmadan görüntüyü garanti eder
 • Maksimum parlaklık ve kontrast için tek-kaplamalı lensler
 • Hızlı ve kolay odaklama için geniş, merkez odaklı tepe
 • Dahili dioptri düzelme
 • G x Y x D (mm) Ölçüler: 191 x 178 x 63
 • Ağırlık: 855g

Olympus 10×50 Trooper DPS I fiyatı nedir? diyorsanız ve detayları görmek için buraya tıklayınız.

Sonuç olarak biz bu dürbünün keskinliğini, malzeme kalitesini ve özellikle fiyatını çok beğendik. Örnek olmasını isterseniz cep telefonunun kendi açısı ile ve telefon kamerasını dürbünün tek gözüne dayayarak çektiğimiz fotoğrafı aşağıdan net olarak görebilirsiniz. Referans olması sebebi ile fotoğrafların iPhone 7 Plus ile çekildiğini bildirelim. İyi ve keyifli seyirler dileriz.

iPhone 7 Plus Geniş Açı                                                 Olympus 10×50 Trooper DPS I (İphone 7 Plus ile)

 

Share.

Leave A Reply