Olympus PEN E-PL9 Görüntüleri Sızdı

0

Olympus’un PEN serisindeki temsilcilerinden biri olan E-PL serisinin son üyesi olan E-PL8 çıkalı çok olmamasına rağmen ufak güncellemeler ile yeni modelini çok yakın zamanda tanıyacağız gibi görünüyor. Birkaç gündür sıdırılan fotoğraflarını gördüğümüz PEN E-PL9 modeli boyut olarak değişmemiş görünse de içerik olarak yenilenmesini bekliyoruz. Özellikle 4K videonun ekleneceği yönünde söylentiler var. OM-D E-M10 Mark III modelinin PEN versiyonu olması beklenen E-PL9 önüüzdeki günlerde resmi olarak duyurulacaktır. Yalnız özellikleri şu an tahmini olarak veriliyor.

Bu arada E-PL8 modelinde yer alan eksi bir özellikten bahsedeyim. LCD ekranın açılma tarzı selfie modunda tamamen aşağıya gelecek şekilde. Bu durum tripod veya monopod üzerindeki kullanımında ekranı engellemesi yönüyle çok eleştirilmişti. Tabii ki ileri seviye bir kullanıcının bu tarz bir kullanımı tercih etmeyeceği yorumları yapılsa da günümüzde selfie monopodların artması ile bu durum biraz daha gün yüzüne çıktı. Yeni E-PL9 görsellerinde de LCD ekranın açılma tarzı aynı.

Önümüzdeki günler neler gösterecek bilinmez ama E-PL9 4K video, gövdenin büyük bir bölümünü kaplayan renkleri, slow motion videosu yeterince göz dolduracağını söyleyebiliriz.

Share.

Leave A Reply