Rode Rycote VideoMic Mikrofon Özellikleri

0

Rode Rycote mikrofon, Rode firmasının shotgun mikrofonlarından biridir, Bu tarz mikrofonlar daha çok DSLR-Video çekenlerin kullandığı bir mikrofon türüdür ve genellikle konuşmacının sesine odaklanmış bir yapıya sahiptir ve profesyonel seviyede ses kayıtları alabilmeniz için 1/2″ condenser ‘e sahiptir.

Genel yapısı bakından Rycote entegre shock mount VideoMic kapsülünü ve elektronik aksamı metal shoe mount’tan izole ederek istenmeyen gürültü ve titreşim oluşturabilecek fiziksel etkenlerin mikrofonu etkilememesini sağlıyor. Video çekimleri esnasında sarsıntılar sizin için sıkıntı olmuyor. Son derece yönel bir kapsama alanı sağlayan süper kardioid polar paterni sayesinde sadece kameranın önündeki objelerin sesini alarak çevredeki sesleri en aza indirgemektedir ki buda çekim yaptığınız esnada istenmeyen sesleri ortadan kaldırır. Mikrofonun bir başka özelliklerinden olan 40Hz – 20KHz’lik frekans cevabı yanında opsiyonel olarak  seçilebilir bir 80 Hz filtre bulunmaktadır. Bu filtre sayesinde klima, trafik gürültüsü ve benzeri seslerin kayda girmesi engellenir.

Rode Rycode dahili Pil yuvası ile içinden kontrol edilebilen -10 dB ve -20 dB kazanç düşürücü devre ile motorsporları ve konserler gibi yüksek ses şiddetine sahip ortamlarda kaliteli sesler kaydetmenize olanak tanıyor.

İsterseniz Rode Rycode Videomic bir boom mikrofon. Standart boyutlarda olan shoue mount ile birlikte gelen 3/8″‘lik adaptör sayesinde her türlü boom sopası ve stand’a kolaylıkla monte edilebilir. Gerçi Profesyonel Boom mikrofon olan Rode NTG-2 veya NTG-3 boom mikrofonlar gibi kalitede olamaz.

Rode Rycote mikrofon Teknik özellikleri

Akustik Prensip Line Gradient
Yönel Pattern Super Cardioid
Kapsül 1/2″
Frekans aralığı 40Hz – 20kHz
Çıkış Empedansı 200 Ohm
Maksimum SPL 134dB SPL (@ 1kHz, 1% THD into 1KΩ load)
Hassasiyet -38.0dB re 1 Volt/Pascal (12.60mV @ 94 dB SPL) +/- 2 dB @ 1kHz
Ağırlık 176 gr
Boyutlar 65mmY x 102mmG x 250mmD

Ses mikrofonları için daha fazla seçenek ve uygun fiyatlı ürünler için mikrofonlar kategorimize bakabilirsiniz.

Share.

About Author

Fotoğraf hastası,Sokaklarda dolaşır görünmeyeni görmeyi severim. Video çeker kurguda altın makası konuştururum. Şöyleki lezzetli yemekleride keşfetmeyi severim.

Leave A Reply