Tamron Yeni 24-70mm Lensini Ne Zaman Duyuracak?

0

Tamron geçtiğimiz aylarda 70-200mm f/2.8 lensini yenilemiş ve G2 versiyonunu çıkarmıştı. Şimdi sıra 24-70mm lense geldi diyebiliriz.


Geçtiğimiz aylarda 70-200 lensini yenileyen Tamron’un, önümüzdeki aylarda 24-70mm f / 2.8 Di VC USD G2 versiyonunu duyurması ve üretime geçmesi planlanıyor. Birçok inceleme ve fotoğraf haber paylaşım sitesinde lensle ilgili genel bilgiler verilemezken, Yapılan tahminler değerlendirilerek doğru yol bulunabilir sanıyorum.

Tamron’un birçok lense yapmış olduğu yenilikten nasibini alması beklenen Tamron 24-70mm VC G2’nin dış yapısında daha fazla kalite sunacağı kesin. Optik anlamda bir iki değişiklik ve titreşim engelleyici motor ile birlikte AF motorundaki yeniliğin olacağı kesin. Aslında bir de şu “Batarya Bitiren Lens” tabirini de ortadan kaldırması iyi olur, Tamron’un. Şu an güncel olan 24-70 hakkında çeşitli söylemler vardı. Kimisi Şarj bitiriyor, Kimisi batarya çekim süresini düşürüyor, gibi birçok sıkıntı var olduğu söylense de böyle bir şeyin varlığı kanıtlanmadıkça sadece söylenti olarak kalmaya devam edecek.

Kim ne derse desin, keskinlik konusunda Canon ve Nikon ve Sigma gibi büyük rakiplerine göz dağı vermek yerine, onların rollerini ellerinden alan bir aktör gibi uzun süre oynadı. Diğer markaların arasına Tokina, sonradan katılsa da Tamron’un yeri hep ayrı oldu. Herkesin memnun olduğu lens ile ilgili Tamron’un değişikliğe gitmese bile bu şekilde devam edebileceğini düşünenlerdenim. Ama teknoloji durmuyor malum. Değişmeyen tek şey değişimdir diyenlere katılıyorum.

Neyse lens konusunda benzer özelliklerde daha iyi optik ve mekanik aksama sahip olacağını söyleyebiliriz. Yine 2017’nin ikinci yarısı gibi duyurulmasını beklerken raflardaki yerini 2017 sonlarında alacaktır diye tahmin ediyorum. Önümüzdeki aylarda inceleme yazısını yazmak için sabırsızlanıyorum.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Share.

Leave A Reply