TIME Koleksiyonu; En Etkili 100 İnsan Fotoğraf Galerisi

0

Saklı Kalanların Ardında

Şimdiye kadar bildiğiniz gibi, bu ay TIME, tüm zamanların en etkili 100 eserinin arkasındaki hikayeleri paylaşmakla meşgul. Ve bugün, New York şehrinden 256 metre yukarıda çelik bir kiriş üzerinde öğle yemeği bulunan 11 inşaat işçisinin ünlü fotoğrafına dair bilgiler içeren video paylaştılar.

En Etkili 100 İnsan

“İşyerindeki Erkekler” olarak anılan fotoğraf “Bir gökdelenin tepesinde öğle yemeği” başlığı ile kullanılıyor ve günümüze kadar bu şekilde adını koruyor. 30 eylül 1932’de Rockefeller plazada çekilen fotoğrafın kahramanları pek bilinmesede, günün birinde bu kadar popüler olabileceklerini düşünürler miydi acaba..

time-100-influential-photos-lunch-atop-skyscraper-19

İşin ilginç tarafı o dönem New York gelişmeye, binalar ise teker teker yükselmeye devam ederken bu fotoğrafta ki insanlar bilinmediği gibi fotoğrafı çeken fotoğrafçıda bilinmiyor. Fotoğrafın aradan yıllar geçtikten sonra bir fotoğrafçıda negatiflerinin bulunmasıyla gün yüzüne çıktığı tahmin edilsede gerçek hala kendini bir sır gibi saklıyor.

Bugün gazete dergi ve bir çok reklam filmine konu olmuş fotoğrafların bu albümde olması sizi şaşırtmasın. Dünyanın her yerinden anonim fotoğrafçılardan tutunda geçmişten bugüne çekilmiş en çarpıcı fotoğraflara sahip bir albüm bu. Fotoğraflara sahiplik yapan ve çok daha fazla fotoğrafı bünyesinde barındıran ”En etkili 100 insan” albümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Share.

About Author

Leave A Reply