Zhiyun Crane 2 İncelemesi ve Teknik Özellikleri

0

Zhiyun-Tech firmasının yarattığı heyecanı hepimiz iyi biliyoruz. Zhiyun Crane V2 ve Zhiyun Smooth-Q modelleri ile gönüllerimize taht kuran bu teknoloji harikası ürünlerin gamına şimdi Zhiyun Crane 2 adı altında yeni bir üye eklendi. Peki Zhiyun Crane 2 fiyatı nedir? Zhiyun Crane 2 teknik özellikleri bakımından neleri geliştirmiş? Kutu içeriği nedir? Hep birlikte irdeleyelim.

 

 

Zhiyun Crane 2′ ye İlk Bakış

Zhiyun Crane denince akla ilk gelen DJI ürünleri ile birlikte günümüze çığır açan bir teknoloji geliyor. Bu gimbal sayesinde yürürken ve hatta koşarken dahi video çekebilmeniz sağlanıyor. Pan ve tilt hareketlerinin titreşimsiz bir halde hareket etmesini çok fazla yorulmadan uygulamayı kim kabul etmez ki? Hemde daha önce hayatımıza giren ve hala kullanılmaya devam eden Ronin modellerinden daha uygun fiyata.

Zhiyun Crane 2 Yeni Özellikleri

Zhiyun Crane 2 modeline neler gelmiş?

 • Pil süresi yükselmiş (18 saate kadar kullanım)
 • Follow focus özelliği eklenmiş
 • Taşıma kapasitesi artırılmış (1.8kg -> 3.2kg’ a)
 • Yeni Quick Release Plate
 • Yeni hassas algoritmalı motor sistemi

 

Follow Focuslu ilk gimbal olması özelliğini ilk planda tutalım. Artık makine üzerinde engtegre olarak follow focus yapan Zhiyun Crane 2 yeni motorları sayesinde 2 kat daha fazla tepki ve daha hassas bir hareket imkanı sunuyor. Gerçek zamanlı olarak yapılan bu follow focus bir kablo sayesinde gerçekleşebiliyor. Led ekranının göstrege olmanın yanı sıra size mod seçeneği sunması da takdire şayan bir vaziyette.

 

 

Aynasız fotoğraf makineleri ve DSLR fotoğraf makineleri ile uyumlu bir gimbal olan Crane 2 size daha iyi bir performans sunabilmek adına gelişimini tamamlamış durumda ve daha iddialı şekilde geldi. Çoğu fotoğrafçının hayalidir fotoğraftan, videodan güzel paralar kazanmak, emeğinin karşılığını alabilmek. İşte buradaki video bölümünde Zhiyun devreye girerek pratik ve kolay kullanım imkanı sunuyor. Zhiyun Crane V2 olan eski modelinin son güncellemesi ile beraber 1.8kg‘ lık taşıma kapasitesi olduğunu biliyoruz (güncellemeden önceki taşıma kapasitesi 1.5kg idi). Bununla birlikte Sony’ nin videosu ile ünlü olan makineleri A7S II, A6300, A6500 ile kullanırken lens ağırlığına dikkat edilmesi gerekiyordu. Şimdi ise yeni modelinde bu kapasite 1.8kg’ dan 3.2kg‘ a çıkartılmıştır. Dolayısı ile Zhiyun ile kullanılmak istenen ekipmanların gamı oldukça geliştirilmiş bir vaziyette. Yeni motorların tepkimesi artık daha hızlı olan, daha hassas ayar ve geçiş sunan Zhiyun Crane 2, fiyat konusunda ise yeni nesil teknolojilerin içerdiği yüksek fiyat trafiğine uğramadan cebinizi fazlası ile düşünür halde geliyor. Daha sağlam gövde yapısı ile ön planda olan Zhiyun Crane 2 modeline bir de OLED LED gösterge ekranı eklenmiş durumda. Bataryasının yeni kapasitesi ile Zhiyun’ u 18 saate kadar çalıştırabilme imkanı var (6000 mah).

 

Zhiyun Crane 2 Teknik Özellikleri

Taşıma Kapasitesi 3,2 Kg’ a kadar
Çalışma Süresi 18 Saate Kadar
Batarya Kapasitesi 6000 mAh
Tilt Açısı 360 Derece
Roll Açısı 360 Derece
Ölçüler 210 x 118 x 450mm

Zhiyun Crane 2 Kutu İçeriği

 • Zhiyun Crane 2 Professional 3-Axis Stabilizer
 • 18650 Li-on Batarya
 • 3′ lü Batarya Şarj Aleti
 • Manfrotto Quick Release Plate
 • Tripod
 • Özel Hardcase
 • Kullanım Klavuzu
 • USB Kabloları

 

Zhiyun Crane 2 ürününü elde etmek için burayı tıklamanız ve diğer aparatları için buraya göz gezdirmeniz yeterlidir. Zhiyun-Tech 2 yıl boyunca garanti sunan ve resmi Distribütörü olan Fotopazar (Vemis Bilişim) güvenilirliği ile ülkemize bu hafta içinde giriş sağlayacak. Ayrıca Zhiyun Crane Türkiye Instagram hesabından bizi takip etmek isterseniz buraya tıklayınız. Bizi takipte kalın.

 

Share.

Leave A Reply