Zhiyun Smooth-4 Telefon için Gimbal İncelemesi

0

Merhaba. Bir özel yazı ile daha karşınızdayız. Bu yazımızda günümüzde teknolojinin gelişmesi ile doğru orantılı olarak gelişen cep telefonlarının video alanındaki performansını pekiştiren telefon gimbalı Zhiyun Smooth-4‘ ü inceleyeceğiz. Zhiyun Smooth-4 fiyat bakımından bize ne verebiliyor? Zhiyun Smooth-4 özellikleri nedir? Bunları inceleyeceğiz, vakit geçirmeden ve uzatmadan yazımıza koyulalım.

 

 

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber cep telefonu fotoğrafçılığı, vlogger, düğün hikaye videoları gelişmeye başladı. Cep telefonları artık bu konuda küçücük sensörlerine göre güzel görüntüler çıkartmaya başladı. Şu anda satılan en yeni telefonların hepsi nerede ise 4K görüntü veriyor dolayısı ile bu kaliteyi kullanmamak olmaz. Özellikle video çekimlerinde titreşim engelleme çok önemlidir ve bunun için insanlar kameralarına yüklüce ödeme yaparlar. Smooth-4 bu konuda telefonlara olan uyumları ile piyasaya çok iyi bir şekilde giriş yaptı. Yeni Smooth-4, Zhiyun tarafından akıllı telefonlarından sinematik görüntüler elde etmek isteyen kullanıcılar için tasarlandı. Smooth-4’ ün gövde üzerinde bulunun  focus ve zoom halkası ile telefonlarınızdan sinematik kamera açıları yapabilir, Vertigo diye adlandırılan kamera tekniğini tek tuş ile kolayca sağlayabiliyorsunuz. Vertigo efekti eskiden beri var olan özellikle dram ve korku filmlerinde sıkça kullanılan bir efekt örneğidir. Vertigo tam olarak nedir diye düşünüyorsanız buraya tıklayarak örneklerine erişebilirsiniz.

 

 

Smooth-4 ün Vertigo efekti yanı sıra birçok özelliği daha bulunuyor. Smooth 4′ ü sahne modları ve fonksiyonları arasında kolaylıkla geçiş yapabilmeniz için özel bir şekilde tasarlamışlar. Smooth-4 üzerinde bulunan tuşları ile Pan Follow, PhoneGo, Locking, Following modları arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Özellikle takip modu çok iyi ve stabil. Araba yarışı ya da extreme sporlar için yeni eklenen PhoneGo sistemi sayesinde cihazı nereye çevirirseniz çevirin etkileşim konusunda çok iyi ve yaptığınız hızlı hareketlere gecikmeden tepki verebiliyor. Smooth-4, geliştirilen bir diğer özellik ise hyperlapse, motionlapse gibi kamera hareketlerini stabil bir şekilde yapmanıza olanak sağlaması. Pan, Tilt Follow, PhoneGO  modları ile birlikte bir mod yaparak akıcı hyperlapse, motionlapse videolar oluşturabilirsiniz. Smooth-4 modeli aynı Smooth-Q modelinde olduğu gibi yine hiç durmadan 12 saat boyunca stabil bir şekilde rahatlıkla çalışabiliyor. Artık batarya göstergesi daha düzgün olduğu içinde az çok ne kadar şarjınızın kaldığını daha iyi bir şekilde kestirebiliyorsunuz. 12 saat gidebilen tümleşik bataryanın yanı sıra telefonunuzun biten şarjını Smooth-4 ile bir powerbank gibi doldurabiliyor ve aynı zamanda Smooth-4′ ün şarj olabilmesini sağlayabiliyorsunuz. Uyumlu olan cep telefonu modellerini kısaca sayarsak aşağıdan az çok kestirebilirsiniz.

 

 

Apple: iPhone SE、iPhone 6、iPhone 6 Plus、iPhone 6s、iPhone 6s Plus、iPhone 7、iPhone 7 Plus、iPhone 8、iPhone 8 Plus、iPhone X.
Android: Google Pixel2、Google Pixel2 XL、Google Pixel、Google Pixel XL、Google Nexus 6、Google Nexus 6p、Google Nexus 5x
Samsung S8、Samsung S8+、Samsung S7, Samsung S7 edge、Samsung S6、Samsung S6 edge、Samsung S5、Samsung Note8、Samsung Note7
Huawei P10、Huawei P10 Plus、Huawei P9、Huawei Mate 10、Huawei Mate 9、Huawei Mate 8、Huawei Mate S
Oneplus 5、Oneplus 5T、Oneplus 3、Oneplus 3T
Xiaomi 6、Xiaomi 5、Xiaomi 5s、Xiaomi 4、Redmi Note 4x、Redmi Note 3
LG G6、LG G5
Smartisan NUT Pro 2、Smartisan U1 Pro
Oppo R9s
Vivo X7

Zhiyun Smooth-4 Kutu İçeriği Nedir?

  • Zhiyun-Tech Smooth-4 Smartphone Gimbal
  • Mini Tripod
  • USB Kablo
  • Taşıma Çantası
  • Garanti Belgesi

Sizde bir Smooth-4 satın almak ve fiyatını incelemek isterseniz buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Share.

Leave A Reply